28 Aralık 2015 Pazartesi

آذربایجان زیر طغیان مهمانان ناخوانده / حسن معبودی


بزرگترین موفقیتهای حرکت ملی آزربایجانیکی از بزرگترین موفقیتهای حرکت ملی آزربایجان این است که با سعی و تلاش فراوان موفق شده است روند و سرعت آسیمیلاسیون و الیناسیون را که به صورت سیستماتیک توسط شونیسم فارس در آزربایجان اعمال می شود را کند نماید. اهمیت این مسئله وقتی آشکار می گردد که بدانیم شونیسم فارس دارای حمایتها و پشتوانه حکومتی است. در مقابل هیچ نوع حمایت و پشتوانه دولتی برای حرکت ملی آزربایجان وجود ندارد. یعنی در یک طرف لشکری از برنامه ریزان، متخصصان، نویسندگان، خطیبان، سیاسیون، ماموران حکومتی و انواع و اقسام رسانه های گروهی و مراکز پژوهشی و آکادمیک و مدارس با بودجه های دولتی وجود دارد. ولی در طرف مقابل تنها انسانهایی هستند با دستان خالی و بدون حتی امکانات اولیه و با قلبی پر عشق و افکاری بلند؛ که قدم در راه اعتلاء آزربایجان و هویت تورکی آن گذاشته اند. و این یعنی نبردی نابرابر. ولی با وجود این نابرابری با تلاش های فداکارانه هویت طلبان آزربایجانی در طول بیست سال گذشته، آزربایجان توانسته است از ورطه نابودی ملی نجات پیدا کرده و قدم در راه پاسداشت و اعتلای هویت ملی خود بردارد. و این همان چیزی است که شونیسم فارس را دچار حیرت کرده است چرا که انتظار این مبارزه، تلاش ومقاومت توسط آزربایجانیها را نداشت. به همین دلیل است که در بسیاری از مواقع و حوادث دچار سردرگمی شده و تنها کاری که در آن تبحر ویژه دارد یعنی رفتارهای سرکوبگرانه و فاشیستی را اعمال می کند. در واقع این نوع حرکتها نشان دهنده این امر مسلم است که سرعت سیاستهای شونیستی در آزربایجان بسیار کند شده است و شونیسم فارس دیگر قادر نیست نتایج دلخواه خود را از به کار بردن این سیاست‌ها بگیرد. روندی که امید می رود با تلاش های همه جانبه فعالین ملی آزربایجان در آینده ای نه چندان دور کاملا بر عکس نتیجه داده و بساط شونیسم فارس و کباده کشان نژاد پرستش را برای همیشه از وطنمان آزربایجان برچیند.

پان فارسیسم چیست وچه اهدافی را دنبال میکند ؟


این جریان در عصر معاصر مسبب حادثه های مختلف و ازبین رفتن حقوق انسانی واقتصادی خلق های این سرزمین بوده است.
خصوصیات این جریان فکری را به ترتیب زیر میتوان دسته بندی کرد:
1-پان فارسها از راههای مختلف علیه دنیای اسلام ومخصوصا تورکها کار کرده اندو دراین راه کار خود را باتوطئه شروع کرده و با تحقیر و توهین وساخت جوکهای تحقیر آمیز ومسخره کردن، اهداف خود را پیش میبرند و در زمانهای اخیر این کار زشت آنها را در اینترنت نیز می توان به وفور مشاهده کرد. در شرایطی که تقریبا هیچکدام ازهزاران سایت و وبلاگ مملو ازجوکفارسی های رکیک موجود علیه شان و حیثیت ملل و اقوام ایران فیلتر و یا مسدود نشده اند وبلاگ طنز «هاف هاف» در« بلاگفا» 24 ساعت پس از راه اندازی توسط متصدیان این موسسه مسدود شد!
2-خبرهای زشت وبد تورکها را بزرگنمایی کرده تلاش میکنند آنها را با تصویر زشت نشان دهند!البته برای این کار دست به تبلیغات وبرنامه سازی می زنند مثلا فیلمها و سریالهای به اصطلاح تاریخی می سازند البته معلوم است که به خاطر قبول نکردن کسانی به غیر از کوروش داریوش زندیه رضا قلدر ومحمدرضا شاه )مجبور میشوند تمامی حکومتهای گذشته واقوام وابسته به این حکومتها را بد نشان دهند.(طبق آخرین تحقیقات و اسناد تاریخی موجودیت سلسله های هخامنشی -ساسانی و اشکانی در پرده ی ابهام است! 

لابی ارمنی در ايرانلابی ارمنی در ايران چنان ريشه دوانده است که بر تمام عرصه ها تاثير گذار شده است. از سياست خارجی ايران گرفته تا بر سياست داخلی و بر عرصه فرهنگ. حالا در هر يک از روزنامه های سراسری خصوصا در روزنامه های اصلاح طلب يک نفوذی ارمنی وجود دارد که مطالب بسيار جعلی درباره آذربايجان می نويسند و چاپ می کنند. و يا آثار و بناهای تاريخی ارامنه را در ايران و خصوصا در آذربايجان تبليغ می کنند و هر ساله تجمعی هم در قره کليسا انجام می دهند که به نحو وسيعی در روزنمامه های ايران منعکس می شود. و توانسته اند با مجوز وزارت کشور هر سال در 24 آوريل به کشتار دروغين ارامنه توسط مسلمانان راهپيمايی تشکيل دهند و آن را در ايران  به رسميت بشناسانند.
  نماينده ارامنه در مجاس شورای اسلامی تلاش بسياری برای به رسميت شناخته شدن کشتار دروغين ارامنه توسط دولت عثمانی به انجام رسانده است اما تابحال به خاطر بعضی مسائل فی ما بين ايران و ترکيه به اين کار موفق نشده است. و تلاش ايشان برای برگزاری مراسم راهپيمايی 24 آوريل چشم گير می باشد و در اين کار خليفه گری ارامنه در تهران و روزنامه ارمنی زبان" آليک " هم به کمک او شتافته اند.

تابحال با تلاش لابی ارمنی در ايران مراسمهای متنوعی درباره فرهنگ و ادبيات ارمنی در ايران صورت گرفته است. از جمله تشکيل چندين موزه درباره ارامنه و برگزاری بازيهای ارامنه دنيا در تهران و اصفهان اشاره کرد. و همچنين با حمايت آنها چندين فيلم ساخته شده و چندين تئاتر که بر عليه مردم آذربايجان بوده است به صحنه رفته است که از جمله اين نمايشها می توان به " آندرانيک" که يک هفته در تئاتر شهر نمايش داده می شد به نويسندگی و کارگردانی آقای مهکام يک کارگردان جوان فارس می باشد که در اين نمايش يک جنايت کار ارمنی به نام آندرانيک به عنوان يک قهرمان نشان داده می شود. و فيلم " کائوس" هم درباره آن کشتار دروغين با حمايت لابی ارمنی توسط يک دانشجوی سينما ( مرجان اشرفی زاده ) کارگردانی شده است. که در انجمن ارامنه تهران با حضور بهروز افخمی اکران شده بود . و آقای بهروز افخمی نماينده مجلس و کارگردان سينما هم درباره آن کشتار دروغين افاضاتی فرموده بود.
و همچنين با تلاش نمايندگان آنها در مجلس لايحه تساوی ديه مسلمان با غير مسلمان هم مساوی شد. که اين جزء حقوق اوليه آنها می باشد . ولی بدون تلاش آنها اين کار به اين زودی صورت نمی گرفت. و حالا آزادی ارامنه در ايران بيشتر از يک مسلمان شیعه ی تُرک آزربایجانی می باشد چرا که بچه های آنها از اول ابتدايی به زبان خود می خوانند و می نويسند ، اما بچه های آذربايجان که بيشترينشان مذهب شيعه دارند هنوز هم نمی توانند به زبان مادری خويش بخوانند و بنويسند. بچه هايی که پدر و مادرانشان بيشترين هزينه را برای استقلال ايران داده اند اين گونه پاداش تلاش و زحمات پدران خود را از مسئولين ايران دريافت می کنند . و مسئولين ايران تابحال درباره نسلی کشی مسلمانان توسط ارامنه(مارس 1918- اسفند 1297)  در اروميه ، خوی ، سلماس ، ماکو که هزاران نفر از هم وطنان ما کشته شدند سکوت کرده اند.
اما در مقابل نمايندگان آذربايجان در مجلس کشتار فلسطينيان توسط اسرائيل را محکوم می کنند بدون اينکه بدانند  ملت آذربايجان حالا هم توسط ارامنه در قاراباغ کشته می شوند . و همچنين به گسترش زبان فارسی در خارج از کشو مشغول هستند (آقای شعردوست نماينده تبريز-فردی که با تلاش مستقیم وی، روز وفات شهریار را ، روز شعر و ادب فارسی، بخوانید  روز شکوفایی شعر و ادب فارسی نامگذاری کردند، چون با فوت استاد شهریار، یکی از ارکان گرایش به اشعار نفیس ترکی از جهان رخت بر بست) .اين نمايندگان خود فروخته و دلال صفت در فردای آزادی پاسخ ملت آذربايجان را چگونه خواهند داد؟ . چگونه از عملکرد خويش دفاع خواهند کرد؟
 

توزیع عامدانه گوشت سرطانزای روسی در آزربایجان توسط دولت

گونئی نیوز :به گزارش منابع موثق خبری از اذربایجان جنوبی دولت فارس با واردات گوشت های الوده گاو و گوسفند که در اثر انفجار نیروگاه چرنوییل دچار مشکل ژنتیکی شده و سرطان زا هستند از طریق اوکراین و ارمنستان و فروش انها در بازرهای بنب اردبیل و تبریز عاما بروز و گسترش بیماری سرطان در بین ترکهای اذربایجان جنوبی شده است بنابه اعلام کارشناسان دامپزشکی استانهای ترک نشین که نخاسته اند نامشان فاش شود مصرف حتی مقدار کمی از این گوشتهای وارداتی موجب بروز سرطانهای بد خیم در انسان میشود امار سرطان در شهر های بناب اردبیل و خیو ( مشکین شهر ) گواه این است که گوشتهای وارداتی در این شهر ها زبح و به فروش میرسد بنا به گزارشات روزانه 50 راس از این گاوها در شهر خیو ( مشکین شهر ) زبح و به خورد مردم بی اطلاع اذربایجان داده میشود . این در حالی است که دولت خود گاوها و گوسفندان بومی اذربایجان را خریداری و به تهران و ورامین و اصفحان منتقل میکند . به نا به اطلاعات موثق مرگ مشکوک پزشک اردبلی نیز پی بردن به خیانت و واردات گوشت های الوده از روسیه ارمنستان و اکراین بوده است . دولت فارس در حالی چنین جنایتی را در حق شهروندان ترک مرتکب میشود که اربابش روسیه خود از کشورهای دیگر (برزیل و ترکیه ) گوشت وارد میکند

حدیث نجفی_-_Hadis Najafi : Doldur şimdi yerimi başka ben varsa...

حدیث نجفی_-_Hadis Najafi Doldur şimdi yerimi başka ben varsa... 1401.06.30 #HadisNajafi